قیمت لحظه ای

پنجشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۰۳

محصولات ویژه

تولید کننده‌ها

تاریخ انتشار: 95-04-25 20:04:42 جمعه
نمایش: (1098)

تشخیص مروارید اصل از بدل- مراقبت از مروارید

تشخیص مروارید اصل از بدل- مراقبت از مروارید

مروارید و نحوه تشخیص بدل از اصل

مروارید و نحوه تشخیص بدل تقلبی از اصل نیاز به رعایت چند نکته دارد که در بازار با یک سری مواد روکش میکنند که بسختی میتوان مرواریداصل را از بدل آن تشخیص داد. موادی که در مرواریدهای تقلبی استفاده میشود را می توان به چند دسته تقسیم کرد که به چندتای آن اشاره میکنیم.عصاره مروارید، رزین مصنوعی، عصاره مصنوعی مروارید، پلاستیک، سلولز و لاک الکل می باشند که از همین مواد گفته شده مرواریدهایی ساخته میشود و در بازار با قیمت فوق العاده زیادی بفروش میرسند که به آنها مرواریدهای پرورشی یا مروارید تقلبی می گویند.با بکارگیری چند روش تست کردن وشناسایی مروارید اصل از بدل آن میتوان مچ کلاه برداران را به راحتی گرفت وبا استفاده از شیوه تشخیص اصل از بدل مروارید میتوان جلوی ضررهای مالی هنگفتی را در بازار مروارید بست.

آزمون های تشخیص مروارید اصل از بدل

در این راستا متخصصین و بازاریان باتجربه در حوضه خرید وفروش مروارید بر این امر که باید از روشهای زیر در تست تشخیص اصل از بدل استفاده نمود.

تست زیر دندانی: ابتدا باید مروارید را زیر دندان های جلویی می گذاریم وبا سایش دندان روی مروارید اگر احساس کردید که شن زیر دندانتان است این مروارید اصل است و اگر ذر سایش دندان روی مروارید احساس نرمی و صیقلی کردید این مروارید بدل می باشد.

تست کیلو:در مرواریدهای اصل از روی وزن آن هم میتوان تشخیص داد که اصل است یا بدل،بصورت خیلی ساده و پیش پا افتاده که مروارید را فقط در کف دست گذاشته و اگر احساس کردید که سبک است این مروارید تقلبی یا مروارید بدل است البته سنگینی مروارید بنا بر اصل بودن آن نمی باشد،چرا؟چون احتمال اینکه جنس آن شیشه باشد وجود دارد.

تست لکه: در این روش تست باید بصورت خیلی دقیق به مروارید نگاه کرد اگر ذربین در دسترس دارید حتما از آن استفاده کنید و دقیقا ببینید که سطح بیرونی مروارید صاف وصیقلی میباشد،اگر به این شکل بود پس مروارید اصل نیست و حتما در مروارید اصل باید لکه هایی وجود داشته باشد و سطح آن دارای خلل وفرج و همچنین دارای دانه های ریز ونامنظم باشد

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*